Cheerleading és ultimate frizbi MEFOB-on is szurkolhatunk a MEFOB Feszt-en

Két látványos és egyre népszerűbbé váló sportágban is hirdetnek bajnokot a ma kezdődő debreceni MEFOB Fesztiválon

Szombaton rendezik Debrecenben a MEFOB Fesztivál egyik leglátványosabb versenyét, a cheerleading MEFOB-ot. A sportág elismertségét, népszerűségét és magas színvonalát kiválóan jelzi, hogy néhány nappal ezelőtt a BEAC cheercsapata tökéletesen bemutatott koreográfiával hetedik helyen végzett az Orlandóban megrendezett cheerleading-világbajnokságon.

Kiváló előadásokban ezúttal sem lesz hiány: két divizióban (performance cheer és cheerleading) hét egyetem csapatai, párosai küzdenek meg majd az érmekért, többek között a DEAC cheerleaderei, akik korábban számos sikert értek már el hazai és nemzetközi mezőnyben is, most pedig hazai környezetben mutathatják meg a tudásukat. A szombati napot a Fun Stunt zárja majd, amelyben közösen mutatnak majd be gyakorlatokat a résztvevők. A nap programja itt olvasható.

A tavalyi MEFOB Fesztiválhoz hasonlóan az idei esemény programjából sem maradhat ki az ultimate frizbi. Míg tavaly hatcsapatos volt a döntő, idén már 10 együttes küzd majd két ötös csoportban a továbbjutó helyekért (a versenykiírásért kattints ide). Van esélye a címvédésre a Budapesti Corvinus Egyetemnek, hiszen ezúttal is ott van a mezőnyben. A Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem három csapattal vesz részt a küzdelmekben, hogy ismét elhódíthassa a kupát. A hazaiak is két csapatot indítanak, hogy ott lehessenek a végelszámolásnál. Számolni kell majd a Széchenyi István Egyetem gárdájával is, amely a tavalyi bronz után előrébb szeretne lépni.

Ez itt a MEFS Facebook-, illetve Instagram-oldala. A MEFOB Fesztről itt, illetve itt olvashattok többet.

Kövessétek az unisport.hu-t, ahol a következő napokban beszámolunk a MEFOB Feszt eseményeiről!

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: MEFS