Császár Gáborral lett MEFOB-bajnok az EKKE

A 237-szeres válogatott kézilabdázó új szerepben, edzőként segítette egyetemi bajnoki címhez az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem férfi kézilabdacsapatát.

Mint arról korábban beszámoltunk, az egri Eszterházy Károly Katolikus Egyetem EKKE) férficsapata nyerte a Győrben rendezett kézilabda MEFOB-ot. Az együttesben több, az egri egyetemet látogató volt és jelenlegi válogatott játékos is fontos szerephez jutott: Császár Gábor, Balogh Zsolt és Nagy Bence.

Persze nem az EKKE volt az egyetlen alakulat, amely első osztályú vagy NB I/B-s játékosokkal erősített a tornára. Hasonlóképpen járt el a veszprémi Pannon Egyetem is. (Halkan jegyezzük meg, volt is miből és honnan merítenie a PE-nek.)

Császár Gábor, aki játékos-pályafutása során a Dunaferr, a Viborg, a Teka Cantabria, a Chambery Savoie HB, az MKB Veszprém, a Paris Saint-Germain és a Kadetten Schaffhausen csapatában is szerepelt, a pályán és a pálya szélén egyaránt hasznos tagja volt az egrieknek.

„Balogh Zsolttal és Nagy Bencével mindhárman az Eszterházy Károly Katolikus Egyetemre járunk, és igyekszünk nemcsak a tanulásban, hanem a sportban is élen járni – árulta el „Csaszi”. – Az egyetemen hallottunk a MEFOB-ról, és úgy gondoltuk, segítünk hírnevet szerezni az EKKE-nek. Látva a csapatban játszó egyetemistákat, ha kicsit többet edzenénk, némi túlzással akár egy NB I-es csapatot is fel tudnánk építeni. A kieséses rendszerben lejátszott selejtezők során még én is beálltam a fiúk közé, hogy tartsam a formámat, később azonban a pálya széléről, edzőként vezényeltem az együttest.”

Császár Gáborral lett MEFOB-bajnok az EKKE

Mint megtudtuk, Császár Gábornak – aki jelenleg edzőszakra jár az EKKE-re, de korábban már elvégezte a sportmenedzser szakot is a TF-en – nem volt ismeretlen az új szerep, hiszen korábban már irányította a Schaffhausen U19-es csapatát, sőt egy svájci másodosztályú alakulatnál is edzősködött. Azt is elárulta, merészebb terveket szövöget, és egyszer más szinten is szívesen kipróbálná magát trénerként.

A tornával és a színvonallal kapcsolatban rendkívül elismerően vélekedett.

„A hatos döntőben a csoportküzdelmek során jóformán előrehozott döntőt játszottunk a veszprémi Pannon Egyetemmel, amelyben szintén több NB I-es játékos is pályára lépett. Mindenki nagyon komolyan vette a dolgát. Edzőnk – vagyis én – nagyon jó érzékkel nyúlt bele a mérkőzésbe, és váratlan húzásokkal lepte meg az ellenfelet. Engem felettébb meglepett, hogy a hazai egyetemeknek ilyen erős kézilabdacsapataik vannak. Felemelő volt újra találkozni a régi ismerősökkel, de úgy vettem észre, mások is. Nagyon jópofa volt az egész, kitűnően éreztük magunkat. Jólesett kiszakadni a mindennapokból, hiszen a sport erről is szól, nemcsak a teljesítményről.”

A 2022/2023-as kézilabda MEFOB helyosztó mérkőzései:

Férfiak

• 1. helyért: SZE–EKKE 25–38
  • 3. helyért: SZTE–PE 41–48
  • 5. helyért: MATE–BME 32–39

Az idei kézilabda MEFOB végeredménye:

Férfiak

1. EKKE
    2. SZE
    3. PE
    4. SZTE
    5. BME
    6. MATE

Az EKKE férficsapatának tagjai:

Mándi Norbert, Tamási Zsolt, Varga István, Szepesi István, Holdosi Bence, Száva Máté, Nagy Bence, Koller Tamás, Kerezsi Ádám, Császár Gábor, Tóth Károly, Schmid Péter, Szuharev Lev, Tóvizi Tamás, Balogh Zsolt, Bárdos Máté, Kovács Márk, Székely Nikola.

Az aranyérmes csapat vezetői:

Dr. Barthalos István, dr. Horváth Cintia, Tóth Alexandra, Petróczi Viktória, Tóth Edmond.

Fotó:
EKKE, Török Attila