Erős csapattal vág neki az Európai Egyetemek 3×3-as Kosárlabda-bajnokságának a TF férficsapata

Erős csapattal vág neki az Európai Egyetemek 3x3-as Kosárlabda-bajnokságának a TF férficsapata

A korábbi nagypályás kosárlabda-válogatott Boros Zoltán legénysége mindenféleképpen szeretné felülmúlni a tavalyi Európai Egyetemi Játékokon mutatott teljesítményét a hamarosan kezdődő Európai Egyetemek Bajnokságán.

Idén csupán hatodik lett TF férficsapata a 3×3-as kosárlabda egyetemi és főiskolai országos bajnokságon (MEFOB), ami nem túl jó előjel a hamarosan rajtoló debreceni Európai Egyetemek 3×3-as Kosárlabda-bajnoksága előtt. Ennek ellenére bizakodó az együttes trénere, Boros Zoltán.

„Bár ebben a műfajban nagyon nehéz előre tervezni, hiszen senki sem tudja, milyen csoportba kerül, hogy az ellenfelek mivel lepik meg a másikat, és azt is csak a helyszínen tudjuk meg, ki, milyen játékerőt képvisel, derűlátóak vagyunk. – mondta a vezetőedző. – Nagyjából sejtjük, általában mely egyetemek szerepelnek jól az ilyen tornákon. Mindenféleképpen szeretnénk jobb eredményt elérni, mint a tavalyi Európai Egyetemi Játékokon, ahol tizennyolcadikak lettünk. Célunk, hogy most is továbbjussunk a csoportunkból, sőt akár a legjobb nyolcig is menetelhetünk. Persze ez nem lesz könnyű, mert van legalább tíz csapat, amely rendkívül erős kerettel érkezik: ott a játékosok az első osztályú nemzeti bajnokságban játszanak. Ilyenek a litvánok, az olaszok, a spanyolok, a lettek, a németek és a lengyelek.”

A TF-nek minden esélye megvan, hogy a tavalyi EEJ-n elért eredményén javítson, hiszen idén megerősített kerettel lép pályára a debreceni EEB-n. A mostani játékosoknak jelentős nemzetközi tapasztalata van a 3×3-as kosárlabdában, ez pedig igencsak sokat számít.

„U21- és U23-as válogatottak alkotják csapatunkat. A MEFOB-on még csupa NB II-es játékos alkotta a keretet, a mostaniak azonban magasabb osztályban szerepelnek. Megterhelő edzőtáboron vannak túl, különböző tornákon vesznek részt. Az együttes egy része jelenleg az U21-es válogatott színeiben képviseli hazánkat a litvániai Nemzetek Ligája tornán. Összességében erősebb a keretünk, mint tavaly, ezért is vannak merészebb álmaink.”

A TF-hallgatók körében népszerű Boros Zoltán szerint a csapat ereje abban rejlik, hogy van kettő kétméter feletti mozgékony játékosa, illetve két alacsonyabb, távolról pontosan dobni tudó kosarasa.

Az eredményességgel kapcsolatban azt is elmondta, sokat számít majd, ki tud gyorsan reagálni a különböző helyzetekben, hogyan tudnak a játékosok egyik pillanatról a másikra támadó szerepből védő szerepre váltani, illetve ki tud agresszívebben fellépni ellenfelével szemben.

Mint arról korábban írtunk, július 15. és 19. között Debrecen lesz a házigazdája az Európai Egyetemek 3×3-as Kosárlabda Bajnokságának, amely a jövő nyári hazai rendezésű Európai Egyetemi Játékok főpróbája is egyben.

A debreceni tornán 17 európai nemzet egyetem 17 női és 23 férficsapatának szurkolhatunk, közöttük több magyar alakulatnak is. A házigazda Debreceni Egyetem mind a női, mind a férfi versenyekben érdekelt lesz, csakúgy, mint a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és a Corvinus férficsapattal indul, míg a nők versenyében a Széchenyi István Egyetem és a Miskolci Egyetem képviseli a magyar színeket.

A TF férfi 3×3-as kosárlabdacsapata: Keresztesi Dávid, Mester Márk, Polster Attila, Tarján Izsák Simon
Vezetőedző: Boros Zoltán

Fotó: