Futsal mindenekfelett – ismét átütő sikert hozott Buzánszky Jenő labdarúgó egyetemi kupa

A hétvégén a Debreceni Atlétikai Egyetemi Club (DEAC) műfüves pályáin rendezték a Buzánszky Jenő labdarúgó egyetemi kupa és a Kozma Mihály-futsalkupa nagydöntőit. Ahogy már megszokhattuk, a kísérő programokkal tarkított torna ezúttal is óriási sikert aratott.

Igazi futsalünnep színhelye volt június 24-én és 25-én Debrecen, pontosabban a Debreceni Atlétikai Egyetemi Club (DEAC) műfüves pályái, ahol a tavalyi évben Az Év szabadidős sporteseményének választott Buzánszky Jenő labdarúgó egyetemi kupa (BJLEK), valamint a Kozma Mihály-futsalkupa nagydöntőit rendezték. Számos hallgató lépett pályára a különböző divíziók helyosztó mérkőzésein, az egyetemi futsalünnepet pedig cheerleadershow, darts, afterparty és koszorúzás színesítette.

Annak alkalmából, hogy a BJLEK tavaszi idényének küzdelmei véget értek, többféleképpen is megemlékeztek a kupa névadójáról, a legendás válogatott labdarúgóról, az Aranycsapat jobbhátvédjéről, Buzánszky Jenőről, aki májusban ünnepelte volna 97. születésnapját. Többek között felavatták a róla szóló emléktáblát, amelyet a nagyerdei Villa Hotel étterem falán helyeztek el. A megemlékezés folytatásaként az egybegyűltek átvonultak a Debreceni Egyetem DESOK Sportcsarnoka elé, ahol megkoszorúzták a Juhász Richárd szobrászművész készítette Buzánszky Jenő-szobrot.

Visszatérve a futsalra, a kispályás focibajnokságot immár huszadik esztendeje évente kétszer – ősszel és tavasszal – is meghirdeti a Debreceni Egyetem, és összesen négy osztályban, férfi Szuperligában, a Női Ligában, továbbá a Divízió 2-ben és 3-ban hirdetnek győzteseket.

Kezdjük az alacsonyabb osztályú pontvadászatok, illetve a Női Liga döntőjével! A harmadosztályt a Jaffa FC, a másodosztályt pedig a Debrecen Red Skins nyerte, míg a női bajnokság győztese a Pócsik Lívia edzette Fókusz Team lett a Sinter Ladies FC és a Ninjas Gold Digers előtt.

A legnagyobb érdeklődés természetesen a Kozma Mihály-futsalkupa és a BJLEK Szuperliga-döntőjét kísérte. Előbbi női versenyében a Fókusz Team játékosainak nyakába került az aranyérem, a második helyen a Centrum Panzió alakulata végzett, míg a bronzérem a Sinter Ladies FC és a Fókusz Team II. játékosainak jutott. A férfiak küzdelmében az A-MEN FC magabiztos, 6–1-es győzelmet aratva lett bajnok, az MVP-díjat pedig Tóth Bertalannak (A-MEN FC) ítélték.

A BJLEK döntőjében a Sinter SC és a Lion Empires Hungária nézett egymással farkasszemet. Mivel a rendes játékidő 5–5-ös döntetlennel végződött, büntetőpárbajra került sor, amelyben a Sinter bizonyult jobbnak. A legjobb játékosnak járó elismerést Linzenbold Zsolt (Sinter SC) kapta.

A rendezvényen megemlékező beszédet mondott Gelei József olimpiai bajnok labdarúgó, dr. Lomnici Zoltán, az Aranycsapat Testület elnöke, prof. dr. Bács Zoltán, a Magyar Egyetemi Főiskolai Sportszövetség alelnöke, prof. dr. Jávor András rektori főtanácsadó, a DEAC elnöke, valamint Magyar Zoltán, a BJLEK fővédnöke, a magyar labdarúgó-válogatott menedzsere.

Forrás: haon.hu, debsport.com
Fotó: www.debsport.com, haon.hu