Három MEFOB-bal indul az egyetemi sporttavasz

Nem áprilisi tréfa, három sportágban, fallabdában, birkózásban és országúti kerékpárban is MEFOB-döntőket rendeznek a hónap első hétvégéjén.

Fallabda

Április 1-jén, szombaton a Marczibányi téri City Squash Clubban gyűlnek össze az ország legjobb egyetemi fallabdázói, hogy megküzdjenek egymással a MEFOB-címért. A Budapesti Corvinus Egyetem (BCE), a Magyar Fallabdaszövetség (MFSZ) és a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség (MEFS) közös rendezvényét Dunlop-versenylabdákkal, svájci rendszerben bonyolítják le, azaz minden résztvevő legalább két mérkőzést játszhat.

Három MEFOB-bal indul az egyetemi sporttavasz

A tavalyi fallabda MEFOB-on rekordszámú mezőny gyűlt össze. Az amatőr nőknél Aczél Andrea (PPE), a hölgyek profi versenyében Nagy Sára (BCE), az amatőr férfiaknál Hegedűs Krisztián (EKKE), a hivatásos férfiaknál Nagy Simon (SZIE), míg a dolgozóknál, tanároknál Balázs Erik (PTE) bizonyult a legjobbnak.

Az eseményre március 29., szerda 22 óráig nevezhetünk, a sorsolást egy nappal később, március 30-án, csütörtök reggel 10 órakor tartják a helyszínen. A mérkőzéseket itt tekinthetitek meg élőben.

Birkózás

Április 2-án, vasárnap az egyetemi birkózóké a főszerep a KIMBA sportcsarnokában, ugyanis a versenyzők itt feszülnek egymásnak a MEFS, a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem és a Magyar Birkózószövetség közös eseményén.

A tornán a nőknél és a férfiaknál egyaránt szabad- és kötöttfogásban rendeznek küzdelmeket, de az amatőrök is szőnyegre lépnek a nyílt versenyen. A nevezés határideje március 29., szerda.

Három MEFOB-bal indul az egyetemi sporttavasz

A tavalyi birkózó MEFOB a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem fölényével zárult.

Országúti kerékpárosok időfutama

Ha Valter Attilákkal nem is, de lelkes és tehetséges országúti kerekesekkel biztosan találkozhatunk az országúti kerékpárosok időfutam MEFOB-ján, amelyet Békásmegyer és környékén rendeznek április 2-án, vasárnap férfi, női és oktató kategóriában. Az sem baj, ha csak utolsó pillanatban döntesz úgy, hogy részt veszel a kihíváson, hiszen még a verseny napján is nevezhetsz reggel 9 és 9.30 között.

Három MEFOB-bal indul az egyetemi sporttavasz

Csak emlékeztetőül: a tavalyi MEFOB-on a zord idő ellenére is tíz egyetem tizenöt hallgatója tekerte le a kerékpáros időfutam MEFOB 18 km-es távját. A nőknél Zsankó Petra (SZE), a férfiaknál Püspöki Dániel (MATE) MEFOB-csúccsal győzött.

Fotó: City Squash Club Facebook-oldala, Békásmegyeri Vándor Kerékpáros Klub, Takács Ferenc, MEFS