Június közepén a strandkéziseké a főszerep

Június 19-én és 20-án a TF velencei Vízisport és Rekreációs Központja ad otthont a strandkézilabda magyar egyetemi és főiskolai országos bajnokság (MEFOB) idei döntőjének.

Tavaly az EFOTT fesztivál keretében, a sukorói szabadstrandon rendezték meg a strandkézilabda MEFOB-ot, amelyen a férfiaknál Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, míg a nőknél a Károli Gáspár Református Egyetem bizonyult a legjobbnak.

Idén június 19-én és 20-án a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem velencei Vízisport- és Rekreációs Központja látja vendégül az ország legjobb egyetemi strandkéziseit.

Június közepén a strandkéziseké a főszerep

A vetélkedésnek igenis van tétje, hiszen a bajnok női és férfiegyüttes kiemelt hazai csapat lesz a Miskolcon és Debrecenben sorra kerülő 2024-es Európai Egyetemi Játékok nevezési rangsorában.

A nőknél öt, míg a férfiaknál hat alakulat mérkőzik meg a bajnoki címért. A hölgyeknél az ELTE visszalépése miatt körmérkőzéses rendszerben játszanak a csapatok az elsőségért, míg a férfiaknál két háromfős csoportba sorsolták a résztvevőket, akik a körmérkőzések után helyosztót vívnak egymással: a csoportelsők az arany-, a csoportmásodikok a bronzéremért játszanak, míg a csoportharmadikok az ötödik helyért csapnak össze.

A nőknél ismét harcba száll a tavalyi kiírás első három helyezettje, a KRE, a BME és a TF, míg a férfiaknál egy csoportba került a tavalyi arany- és ezüstérmes BME és TF.

A csoportbeosztás:

Nők

• TF, BGE, BME, KRE, PTE

Férfiak

• A csoport: BGE, PE, OE
  • B csoport: TF, Corvinus, BME

A verseny rendezője Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség, az MKSZ Strandkézilabda Bizottsága, valamint a TFSE.

Az esemény részletes leírását itt találjátok.

A tavalyi strandkézilabda MEFOB dobogósai:

Nők

1. KRE