Keményen meg kell harcolnia a címvédő EKKE-nek a dobogó legfelső fokáért

Bár Egereben sokan azt várják, hogy megvédje kézilabda MEFOB-címét az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem női együttese, ehhez a csillagok szerencsés állására is szüksége lesz Zsadányi Sándor csapatának.

Június 5-én és 6-án Győrben rendezik a kézilabda egyetemi-főiskolai bajnokság hatos döntőjét. A címvédő Eszterházy Károly Katolikus Egyetem női csapata is tagja a meglehetősen kiegyensúlyozott mezőnynek. Az egri nőknek ezúttal nem a várat, hanem a bajnoki címet kell megvédeniük ellenfeleikkel szemben, akik – nem titkoltan – a trónfosztás reményében utaznak a Rába partjára.

„Nagyon nehéz megmondani, ki lesz idén a befutó – fogalmazott Zsadányi Sándor, a címvédő alakulat vezetőedzője. – Sok minden múlik azon, hogy a csapatok milyen összetételben érkeznek a tornára. A klubok például nem mindig engedik el játékosaikat az egyetemi mérkőzésekre. Ezt történt tavaly a TF-fel, amely pont emiatt nem jutott be a döntőbe, miközben tavalyelőtt teljes kerettel érkezett a fináléra, és MEFOB-bajnok lett. Ami bennünket illet, a bajnoki idény során szerzett sérülések miatt elvesztettük játékosaink hatvan-hetven százalékát, így meglehetősen megfogyatkozva érkezünk a tornára. Biztosat csak akkor merek majd mondani, ha meglesz a sorsolás, és látom, milyen összetételben érkeztek az ellenfelek.”

Az egri csapat játékoskerete az NB I/B-s bajnokságban ötödik helyen végzett Eszterházy SC együttesére épül, ám a fent említett sérülések miatt csupán 8-9 eszterházys lesz ott a győri döntőben.

„Sajnos az is benne van a pakliban, hogy nem érünk el említésre méltó helyezést. Ennek ellenére szeretnénk megfelelni a velünk szemben támasztott elvárásoknak, és minél előrébb végezni. Azt megígérhetem, mindent megteszünk a bajnoki címért.”

Jóllehet a jelen és a jövő bizonytalan, a múlt nem: 2022-ben az EKKE nyerte a MEFOB-ot, nem érdemtelenül.

„A többi egyetemmel ellentétben mi a legerősebb csapatunkat tudtuk pályára küldeni, ezét billent felénk a mérleg nyelve. Összeszokott társaság vagyunk, hiszen egész évben ugyanazzal a kerettel játszunk. Az Eszterházy SC rangadóira mindig sokan jönnek ki, nem beszélve az első osztályban szereplő férficsapat mérkőzéseiről, ami jól bizonyítja, Egerben szeretik a kézilabdát.”

Június 4-én tartják a sorsolást, amelynek során a részt vevő egyetemeket két hármas csoportba sorsolják. A csapatok az első nap körmérkőzést játszanak egymással. A keddi helyosztókon a csoportban azonos helyezést elérő alakulatok csapnak össze az első, a harmadik, illetve az ötödik helyért.

A férfiaknál a BME, az EKKE, a MATE, a PE, az SZE és az SZTE, míg a nőknél az EKKE, a KRE, a TF, a PTE, az SZE és az SZTE várja izgatottan a vasárnapi sorsolást.

Az esemény Facebook-oldalát itt találjátok, a döntő részletes leírását pedig itt.

A tavalyi női kézilabda MEFOB első három helyezettje:

1. EKKE
  2. SZTE