Két magyar egyetemi hallgató és Shane Tusup is megérkezett a fitnesz-világbajnokságra

Két egyetemi hallgató és Shane Tusup is megérkezett a fitnesz-világbajnokságra

A TF-es Nagy Viktória, az őt segítő sztáredző, ShaneTusup és a METU-s Balogh Eszter is részt vesz október 18. és 23. között a dél-koreai Csedzsuban sorra kerülő amatőr fitnesz-világbajnokságon.

Október 18. és 23. között a dél-koreai Csedzsu a házigazdája az amatőr fitneszversenyzők világbajnokságának. A mindössze háromfős magyar keretből ketten egyetemi hallgatók: Balogh Eszter (acrobatic fitness) a Metropolitan Egyetem diákja, míg Nagy Viktória (acrobatic fitness) a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem aerobik-szakedző képzésre jár. Utóbbi versenyző felkészülését az amerikai sztáredző, Shane Tusup segítette.

Balogh Eszter idén remek formában versenyez: október elején triplázott a felnőtt, junior és egyetemi testépítő és fitnesz országos bajnokságon, szeptemberben pedig aranyérmet nyert élete első profi viadalán, a női testépítők egyik csúcseseményén, az Arnold Classicon.

A magyar csapat vezetősége – élén Huber Istvánnal, a Magyar Testépítő és Fitneszszövetség idén újraválasztott elnökével – nem véletlenül derűlátó Balogh Eszter szereplését illetően. Noha a METU hallgatójára kemény pillanatok várnak a neves szlovák versenyzőkkel szemben, tavalyi vb- és Európa-bajnoki szereplése, illetve idei formája bizakodásra ad okot. Huber István szerint mára már alapelvárás vele szemben, hogy bejusson a döntőbe, ahol a dobogó legfelső fokáért küzdhet.

„Úgy érzem, ebben az évben minden tőlem telhetőt megtettem – nyilatkozta Eszter a csupasport.hu-nak. – Az előzetes kiírás szerint a junior- és a felnőttkategória is nyílt lesz (nincs magasság és életkor szerinti bontás – a szerk.), így nagyon erősnek ígérkezik a mezőny, több világbajnok küzd majd meg a dobogós helyekért. A maximumot szeretném nyújtani, és jó lenne, ha a gyakorlatom a lehető legjobban sikerülne. A testfordulóban az a célom, hogy tökéletes legyen a pózolás, és magával ragadó az előadás.”

Balogh Eszterrel ellentétben a TF-es Nagy Viktóriának szinte elenyésző a nemzetközi versenytapasztalata, ám sokak szerint a jövő egyik ígéretes versenyzője lehet. Ebben segít neki az amerikai sztáredző, Shane Tusup, aki elkísérte Vikit az eseményre. A TF hallgatója leginkább „terepszemlére” érkezett a dél-koreai városba, legfőbb célja, hogy tisztesen helytálljon.

Az első versenynap október 20., az eseményt itt követhetitek figyelemmel.

Fotó:
a Magyar Fitneszszövetség Facebook-oldala, Shane Tusup Facebook-oldala