Kiélezett küzdelem várható a futsal MEFOB idei kiírásában

A hölgyeknél vélhetően a 2021/2022-es szezonban sem borul a papírforma, ám a férfiaknál több csapat is pályázik a dobogóra. Árendás Tamás futsal MEFOB-referenssel latolgattuk az esélyeket.

Amint a Magyar Egyetemi–Főiskolai Sportszövetség (MEFS) hivatalos honlapján megírta, decemberben elrajtolt a futsal egyetemi bajnokság, vagyis a futsal MEFOB idei kiírása.

Mint ismert, tavaly a hölgyeknél és a férfiaknál is az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) állhatott a dobogó legfelső fokára. Kérdés, vajon idén is így lesz-e.

Örömmel jelenthetem ki, hogy február elején beindul a meccsdömping – tájékoztatott Árendás Tamás futsal MEFOB-referens. – Ami a hölgyeket illeti, nem számítok különösebb meglepetésre, azaz idén is az ELTE Budapest és a Testnevelési Egyetem a legesélyesebb a győzelemre. Utóbbinak NB I-es futsalcsapata van, az ELTE pedig a másodosztályban vitézkedik. Valószínűleg az ELTE Szombathely is ott lesz a négyes döntőben, míg az Eszterházi Károly Katolikus Egyetem–Semmelweis Egyetem párosítás kétesélyes, amelyből talán az egriek kerülhetnek ki győztesen.

A nőknél a tavalyi győztes ELTE Budapest automatikus résztevevője a négyes döntőnek, a többi csapat oda-visszavágó alapon dönti el, melyik jut be a final fourba.

A párosítás:

• Testnevelési Egyetem–Nemzeti Közszolgálati Egyetem
  • Eszterházi Károly Katolikus Egyetem–Semmelweis Egyetem
  • ELTE Szombathely–Pécsi Tudományegyetem

Kiélezett küzdelem várható a futsal MEFOB idei kiírásában

A férfiaknál a Keleti csoportban nyolc, a Nyugati csoportban kilenc együttes vív meg egymással a négyes döntőbe jutásért, és a csoportküzdelmek során csak egyszer találkoznak egymással a csapatok. A csoportelsők automatikus résztvevői a final fournak, míg a maradék két hely sorsa keresztbejátszás után dől el (a másodikok a harmadikokkal találkoznak). Nagy kérdés, vajon sikerül-e megvédenie bajnok címét az ELTE Budapestnek, hiszen idén több trónkövetelője is akad.

„A Keleti csoport küzdelmei során figyelnünk kell a debreceniekre, nekik NB I-es futsalcsapatuk van, mindig erősek. Szerintem idén feltámad a Miskolci Egyetem, és az egriek is összeszedettek lesznek. A két hallgatók szervezte pesti együttes, a Corvinus és a Semmelweis is okozhat meglepetést. Nyugaton az ELTE Budapest most is erős kerettel vág neki a pontvadászatnak, a pécsiek mellett pedig az szólhat, hogy az NB II-ben pallérozódnak. A szombathelyi ELTE mindig erős, a Testnevelési Egyetem teljesítménye az utóbbi években ugyanakkor zsákbamacska volt. Csakis rajta múlik, ott lesz-e a négyes döntőben. Kíváncsian várom a BME szereplését, a műszakisok ebben az évben ugyanis nagyon készülnek a megméretésre.”

A döntőt májusban, Miskolcon rendezik.

Csoportbeosztás, férfiak

Keleti csoport

• Budapesti Corvinus Egyetem
  • Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Budapest