Még nem dőlt el semmi – féltávnál több csapat is esélyes a futsal MEFOB rájátszására

Még nem dőlt el semmi

Szinte biztosan ott lesz a futsal MEFOB rájátszásában a Keleti csoportot öt forduló után hibátlan mérleggel vezető az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem és a Miskolci Egyetem, valamint a Nyugati csoportban szintén öt győzelemmel álló Pécsi Tudományegyetem is. Futsal MEFOB-körkép.

Olvasási idő: 1,5 perc

Nagyjából féltávnál jár a férfi futsal MEFOB 2021-2022-es szezonjának csoportköre, ahol két csoportban 17 intézmény (keleten 8, nyugaton 9) csapata küzd a rájátszásba kerülésért. A csoportelsők automatikusan bekerülnek a május 19-22 között, Miskolcon, a MEFOB Feszt keretein belül sorra kerülő négyes döntőbe, míg a csoportok második és harmadik helyezettjei keresztbejátszással döntik el a továbbjutás sorsát. Nézzük is, hogy állnak a csoportok!

A nyolccsapatos Keleti csoportban eddig nagyjából öt forduló ment le a hétből, így itt már nagyjából látszanak az erőviszonyok. A csoportot azonos pontszámmal és azonos gólkülönbséggel vezeti az EKKE és az ME, a döntő rendezője, a harmadik és negyedik helyen szintén azonos ponttal (7 pont) áll a BCE és a DE csapata. Mindössze három mérkőzést játszott le a SOTE, és ezeken 6 pontot gyűjtött, így még maradt esélye a rájátszás elérésére, akárcsak a PPKE úgyszintén hatpontos (négy meccsből) együttesének.

Bonyolultabb a helyzet a Nyugati csoportban, ahol még senki sem biztosította be a helyét a rájátszásban.  Ebben a csoportban szerepel a két tavalyi döntős: a 2021-es győztes ELTE Budapest négy mérkőzésen 12 pontot gyűjtött, így jó esélye van a továbbjutásra, míg döntőbeli ellenfele, az ELTE SEK három mérkőzésen 6 ponttal gazdagodott, de öt meccse van még, amelyeken összegyűjtheti a továbbjutáshoz szükséges pontmennyiséget. A jelenleg hibátlan PTE-nek (15 pont/5 mérkőzés) sem biztos még a helye, hiszen a mögötte levő riválisok kevesebb meccset játszottak. Esélyes a továbbjutásra a BME (9 pont/5 mérkőzés), az NKE (6 pont/4 mérkőzés) és az MTSE (6 pont/3 mérkőzés) is.

Beigazolódni látszanak Árendás Tamás futsal MEFOB-referens várakozásai, hiszen jó eredményt várt a miskolciaktól és az egriektől, de számított a remek pécsi szereplésre is. A következő hetekben eldől, hogy kik lesznek ott a rájátszásban, majd pedig a miskolci négyes döntőben.

Szöveg: Janzsó Miklós