Nagyszerű magyar hokigyőzelmek TF-es hallgatókkal

Ljubljanában zajlik a jégkorongozók divízió 1/A-világbajnoksága, amelyen a magyar válogatott is részt vesz. A csapatban helyet kapott a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem néhány jelenlegi, illetve korábbi hallgatója, akik eddig kitűnően teljesítenek.

A magyar férfi jégkorong-válogatott szédületesen kezdte a Ljubljanában zajló divízió 1/A-világbajnokságot, amelyen a mieink célja az elitbe feljutás kiharcolása. A magyarok az első mérkőzésén 5–1-re kiütötték Dél-Koreát, majd rendkívül izgalmas csatában 2–1-re legyőzték Litvániát.

Hogy mi köze mindennek az egyetemi sporthoz? Nos, a magyar válogatott vb-keretében szerepel a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetemen tanuló Horváth Milán és Kiss Roland, akik eddig mindkét összecsapáson jégre léptek. A csapatból érdemes megemlítenünk Szirányi Bence és Vas János nevét is (előbbinek már van egy gólpassza), ők ugyanis korábban a TF-re jártak, és ott szereztek diplomát.

A mieink legközelebb pénteken indulnak harcba, aznap a házigazda Szlovénia ellen, majd a zárónapon, vasárnap Romániával csapnak össze. A csoport első és második helyezettje egyaránt feljut a világelitbe.

A jégkorong, illetve a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem kapcsán azt is elmondhatjuk, hogy a közelmúltban a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokság (MEFOB) történetében először rendeztek 3×3-mas hokitornát – erről korábban beszámoltunk –, amelyen a TF alakulata a második helyen végzett a Budapesti Gazdasági Egyetem mögött.

A nemrég végződött U18-as asiagói I/B-világbajnokságot a magyar válogatott nyerte meg, s ezzel – 2016 után újra – feljutott az I/A divízióba. Az edzői hármas – Svasznek Bence vezetőedző, valamint segítői, Tokaji Viktor és Strenk Hunor – egyaránt a TF szakedzői képzésére jár.

TF-es érdekeltségű volt az U21-esek magyar bajnoki döntője is: az egyetem három hallgatója, Nádor Kristóf, Fülöp Bence és Székely Sándor aranyérmet szerzett a Budapesti Jégkorong Akadémia játékosaként.

Szöveg: Kamler János, Márványkövi Ferenc
Fotó