SZTE pomponlányok: szabad a belépés

SZTE pomponlányok szabad a belépés

Egyre több rendezvényen lép fel a Szegedi Tudományegyetem frissen alakult cheerleadercsapata, az SZTE PomPom Girls, amely több hazai rangos versenyen is eredményesen szerepelt. A formációba az egyetem bármely karáról várják a jelentkezőket.

Manapság már senki sem csodálkozik azon, ha a National Football League (NFL), azaz az amerikaifutball-liga mérkőzéseinek szünetében pomponlányok lepik el a játékteret. A cheerleaderek elengedhetetlen szereplői lettek a rangos sporteseményeknek, és szerencsére az egyetemi sport világát is meghódították.

Örömmel tapasztaljuk, hogy nálunk is egyre több magyar felsőoktatási intézmény szervez cheerleadercsapatokat, amelyek a nekik szervezett egyetemi bajnokságon (MEFOB) mérhetik össze erejüket és tudásukat.

Bár a Szegedi Tudományegyetem pomponlányai, az SZTE PomPom Girls nem indult a MEFOB idei kiírásában, egyre több egyetemi rendezvényen és mérkőzésen képviseli a Szegedi Tudományegyetemet, illetve különböző versenyeken is megméreti magát.

Így volt ez legutóbb tavaly decemberben is, amikor a Dalma Dance Club (DDC) diadalmaskodott a 2. online Karácsony-kupán, és ezt megelőzően három versenyt is megnyert. Amint az SZTE honlapja megírta, a formáció csupán másfél évvel ezelőtt alakult, és nem tévesztendő össze az egyetemen jóval régebb óta működő SZOTE cheerleadersszel, amely kifejezetten a Medikus-kupákon van jelen. Utóbbit a SZAOK, FOK, GYTK és a ETSZK karok hallgatói alkotják.

„Az SZTE PomPom Girlst 2020 szeptemberében alapította hét barátnő, akinek hiányzott a fellépés öröme, a versenyzés adrenalinlökete és a csapatsportok legnagyobb előnye, az edzések hangulata. A lányokkal lelkesen készültünk a versenyzésre, amelyet a járvány alatt kizárólag online tartottak meg. Az egyetem digitális oktatásra áttérése és egyéb nehézségek ellenére minden verseny előtt sikerült felvennünk a koreográfiát videóra, így a szezonban három eseményen is elindultunkDance Universum I. országos online minősítő táncverseny, UPDF II. online extratáncverseny, II. Pécsi Aranybot mazsorettverseny –, és mindhármat meg is nyertük. Ezenkívül az online kiterjesztésű, 35. OTDK testnevelés- és sporttudományi szekció megnyitóján is levetítették a koreográfiánkat” – nyilatkozta az egyetem honlapjának dr. Uhljar Luca Éva, az SZTE Gyógyszertudományok Doktori Iskola harmadéves PhD-hallgatója, az SZTE PomPom Girls edzője és csapatkapitánya.

SZTE pomponlányok szabad a belépés

Dr. Uhljar Luca Éva azt is elmondta, hogy a csapatot lelkes lányok alkotják, akik szeretnek szerepelni, és a tanulás mellett a versenyszerű sportolásba is hajlandóak energiát fektetni. Többségüknek nem teljesen ismeretlen a műfaj, hiszen korábban már a mazsorett vagy aerobik versenysportban szereztek tapasztalatokat, ám a formáció néhány tagjának teljesen új a pomponozás.

Hogy milyen nagy az érdeklődés a csapat iránt, mi sem bizonyítja jobban, mint hogy idén szeptemberben megduplázódott az SZTE PomPom Girls létszáma, s most már hét kar 15 lánya alkotja a csapatot. Terveik között szerepel, hogy elindulnak a cheerlaeder MEFOB-on és más cheerdanceversenyen is.

A teljes cikket ide kattintva olvashatjátok el.

Fotó: SZTE PomPom Girls