Tizedszer rendezik meg a gyorskorcsolyázók egyetemi világbajnokságát

Két magyar versenyzővel rajtol el március 2-án a Lake Placid-i gyorskorcsolya egyetemi világbajnokság, amelyen összesen kilenc nemzet negyvenhat sportolója vesz részt.

A jövő évi téli Egyetemi Világjátékok (korábbi nevén Universiade) helyszínén, Lake Placid-ben rendezik meg a gyorskorcsolya egyetemi világbajnokságot, tizedszer a verseny történetében. Azelsőre 2012-ben került sor Zakopanéban. Akkor  Orosz Beáta és Szöllősi Szabolcs képviselte a magyar színeket.

Mivel a járványhelyzet miatt a 2021-es verseny elmaradt, így az idei lesz a jubileumi tizedik világbajnokság, ahol ismét két magyar versenyzőnek szoríthatunk majd: Mercs Abigélnek és Bejczi Botondnak. A leghosszabb távokat kivéve (nőknél 3000 méter, férfiaknál 5000 méter) minden versenyszámban indul magyar versenyző.

Mercs Abigél a mezőny egyik legfiatalabb tagjaként lesz ott a mezőnyben, aki egy éve foglalkozik komolyabban gyorskorcsolyázással, de már így is vannak szép eredményei a junior világbajnokságról és világkupáról. Országos bajnokságról már van összetett bajnoki címe is, de ennél többet szeretne elérni, ahogy azt a lapunknak adott interjújában elmondta.

Bejczi Botond már rutinosabb versenyzőnek számít, hiszen legutóbb már ott volt a világkupa-sorozatban, és neki is van összetett bajnoki címe az országos bajnokságról.

A szövetségi kapitány, Kóti Gábor elmondta, hogy az elmúlt hetekben mindkét versenyző már az egyetemi világbajnokságra készült, erre fókuszált és elmondása szerint jól sikerült a felkészülés: “Mindketten jó formában vannak, ráadásul több távon, rövid, hosszú és tömegrajtos versenyszámban is rajthoz állnak. Egyetlen elvárás van velük szemben; felszabadultan, jókedvűen korcsolyázzanak, és hozzák ki magukból a legtöbbet ennek a kimerítő és hosszú szezonnak a végén.

A Lake Placid-i korcsolyapályát most újították fel, úgyhogy a legmodernebb körülmények várják a sportolókat e történelmi létesítményben. A március 2-5. között sorra kerülő gyorskorcsolya világbajnokságon 13 számban osztanak érmeket. A versenyről minden információ a wucspeedskating2022.com honlapon érhető el, az eredmények pedig ide kerülnek majd fel. A magyarok közül elsőként Mercs Abigél áll rajzhoz az 1000 méteres versenyszámban, majd ugyanezen a távon Bejczi Botond is jégre lép.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: FISU