Történelmi Semmelweis-siker a 49. Medikus-kupán

Soha nem látott kiváló teljesítményt nyújtottak a nagy múltú Semmelweis Egyetem hallgatói a 49. alkalommal kiírt Medikus-kupán, amelyen nemcsak a női, a férfi és az egyetemek közötti összesített pontversenyben bizonyultak a legjobbnak, hanem női és férfi kosárlabda-, valamint röplabdacsapataik is elhozták a győztesnek járó serleget.

Olvasási idő: 3 perc

A Semmelweis Egyetem (SE), a Szegedi Tudományegyetem (SZTE), a Debreceni Egyetem (DE) és a Pécsi Tudományegyetem (PTE) részvételével rendezték meg a hétvégén Pécsen a hazai orvostudományi egyetemek sportcsúcseseményét, a 49. Medikus-kupát, amely izgalmas és látványos küzdelmet, az összesített pontversenyben pedig fővárosi diadalt hozott.

A Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar, a PTE ÁOK HÖK, a Hallgatói Szolgáltató Központ, a PTE ÁOK Testnevelés- és Mozgásközpont, valamint a Medikus Sportegyesület szervezte megméretésen összesen öt sportágban, kispályás labdarúgásban, kézilabdában, röplabdában, kosárlabdában és vízilabdában mérték össze erejüket a medikusok.

Mint arról mi is beszámoltunk, a tavalyi, 48. Medikus-kupán – amelyet Szegeden rendeztek – a pécsi hallgatók nyerték az összesített pontversenyt, és ők bizonyultak a legjobbnak női és férfi kézilabdában, vízilabdában és kispályás labdarúgásban is.

Mindebből kiindulva sokan úgy gondolták, hogy hazai közönség előtt meg tudják ismételni tavalyi teljesítményüket a pécsiek, ám ezúttal a fővárosi medikusok voltak a legélesebbek, így megnyerték az összesített versenyt, míg a PTE-s hallgatóknak meg kellett elégedniük a második hellyel.

„Kár lenne tagadnunk, van bennünk némi csalódottság, főként a pécsi sportolók éreznek így – mondta megkeresésünkre Édes Eszter, a PTE ÁOK HÖK Kommunikációs Bizottságának elnöke. – A helyi szurkolók azonban sikerként élték meg az eseményt, ráadásul a PTE versenyzőire is ráragadt a fanatizmusuk. A Lauber Dezső Sportcsarnokban tartott záróeseményen jó volt látni, ahogyan teljesen megtelnek a lelátók, és az egyik oldalt csak pécsiek foglalták el. Visszatérve a PTE hallgatóira, le a kalappal előttük, megtettek minden tőlük telhetőt a sikerért. Reméljük, a jövő évi jubileumi Medikus-kupán, amelyet a fővárosban rendeznek, visszahódítjuk az elsőnek járó serleget.”

A hagyományokhoz híven mind a négy egyetem mozgósította szurkolótáborát, aminek a versenyzők örültek a legjobban.

„Elképesztő volt a hangulat, amelyet a rossz szombati időjárás sem befolyásolt. Az eső miatt ugyan a kispályás labdarúgótornát ideiglenes helyszínre kellett költöztetnünk, de vasárnap már eredeti helyén, a PMFC-stadionban folytatódott a küzdelem. A felejthetetlen légkörről a PTE Brass Band fúvósai gondoskodtak, akik szinte mindenütt ott voltak. Külön öröm, hogy az Általános Orvostudományi Kar külföldi hallgatóit is sikerült megszólítanunk, akik nemcsak szurkolóként, hanem sportolóként is kivették részüket az eseményből” – tájékoztatott Édes Eszter.

Ami az eredményeket illeti, a SE férfi és női vonalon két sportágban, kosárlabdában és röplabdában is remekelt, kézilabdában és vízilabdában a PTE volt az „úr”, kispályás fociban pedig a szegediek vitték a prímet. A férfi és női, valamint az egyetemek közötti összesített versenyt a SE nyerte.

Az esemény fővédnöke dr. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár, dr. Bódis József, az Innovációs és Technológiai Minisztérium felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkára, dr. Miseta Attila, a PTE rektora, prof. dr. h. c. Mocsai Lajos, a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség elnöke, valamint Péterffy Attila, Pécs polgármestere volt.

Ez itt a 49. Medikus-kupa Facebook-oldala, ahol képeket és még több információt találhattok az eseményről.

A 49. Medikus-kupa végeredménye:

Kézilabda

2.SE

2.SZTE
4.SE

Kosárlabda

Röplabda

2.PTE

Vízilabda

2.SE

Kispályás labdarúgás

1.SZTE