Újabb mozgalmas MEFOB-hétvége előtt állunk

A 3×3-as jégkorongban és terepakadály-futásban is megküzdenek egymással a hallgatók a hétvégén az egyetemi bajnokság (MEFOB) keretein belül, a jövő hét elején pedig az első selejtezőtornával elkezdődik a 3×3-as kosárlabda MEFOB is.

3×3-as jégkorong

A versenysorozat történetében először rendeznek 3×3-as jégkorong egyetemi bajnokságot, amelyre április 30-án, szombaton kerül sor az Óbudai Jégcsarnokban. Amint neve is mutatja, a kispályás jégkorongban kapus nélkül feszülnek egymásnak a háromfős csapatok, a mérkőzés pedig 2×15 percig tart. A nagypályás hokival ellentétben a kispályán nem állítják meg az órát. A színvonalra vélhetően nem lesz panasz, hiszen a kispályás MEFOB-ra első és másodosztályú múlttal rendelkező játékosok is nevezhetnek.

3×3-as kosárlabda (B33)

A kosárlabda kispályás változata – három a három ellen – igencsak népszerű nálunk is, ráadásul az egyetemi bajnokságban is rendre helytállnak a csapatok. A B33-as szezon hivatalosan május 1-jén kezdődik, az első selejtezőtornára május 4-én, a másodikra május 18-án kerül sor, a döntőt pedig június 18-án vívják a csapatok.

Tavaly a járvány ellenére is viszonylag sok csapat nevezett be a küzdelmekbe. A férfiaknál a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a nőknél a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem (akkor még csak Testnevelési Egyetem) diadalmaskodott.

„Az idei bajnokságban összesen 16 fiú- és 14 lánycsapat indul – tájékoztatott Máriás György, a B33 MEFOB főszervezője. – A selejtezőket Budapesten, a Camugo Sportcsarnokban rendezik. Ami az esélyeket illeti, szinte lehetetlen megjósolni, melyik együttes nyeri a bajnokságot. Vélhetően a nagypályás kosárlabdában pallérozódó csapatok közül kerülnek ki a dobogósok.”

Terepakadály-futás

A Magyar Agrár-és Élettudományi Egyetem (MATE) szervezésében kerül sor a terepakadály-futó MEFOB-ra 2022. május 1-jén, vasárnap a Kaposvári Campuson és a Pannon Lovasakadémián.

A cross run kategóriában a hallgatók és az oktatók mezőnyében is MEFOB-bajnokot hirdetnek. A négy kilométeres távon több mint 15 akadályt kell leküzdeniük a résztvevőknek.

Újabb mozgalmas MEFOB-hétvége előtt állunk

Fotó: a B33 Tour Facebook-oldala, nso.hu, a TFSE honlapja, a MATE Cross Run Facebook-oldala