Újra Pécsen pattog a pingponglabda

Ismét a Mecsek fővárosa lesz a házigazdája az asztalitenisz egyetemi bajnokságnak (MEFOB), amelyre a november 9-én, kedden kerül sor. A házigazda PTE mellett várhatóan az SZTE és a KJE a harcol majd a legnagyobb eséllyel az aranyéremért. Aki ellátogat az eseményre, a sportág korábbi két jeles magyar képviselőjével, Klampár Tiborral és Jónyer Istvánnal is találkozhat.

A Pécsi Tudományegyetem–Pécsi Egyetemi Atlétikai Club (PTE PEAC) asztalitenisz-szakosztálya és a PTE OIG Sportiroda többéves szervezői tapasztalata lehet a garancia arra, hogy idén is színvonalas körülmények között rendezik meg az asztalitenisz MEFOB-ot. A házigazdák igencsak kitesznek magukért, hiszen – ha hinni lehet a híreknek – az ünnepélyes megnyitót követően a korábbi többszörös világ-és Európa-bajnok asztaliteniszező, Klampár Tibor és Jónyer István tart rövid bemutatót, illetve Szilágyi László sporttörténész beszélget a két remek sportemberrel életükről, pályafutásukról, valamint a versenysport jelentőségéről.

Újra Pécsen pattog a pingponglabda

A múlt után térjünk vissza a jelenbe! Köztudott, hogy Pécsen nagy hagyományai vannak a sportágnak, a PTE-PEAC pedig az egyik legerősebb csapat a magyar bajnokságban, így joggal várhatjuk, hogy a pécsiek a MEFOB-on is mindent beleadnak. Ebbe persze lesz némi beleszólása más egyetemeknek is, főként a Szegedi Tudományegyetemnek és a Kodolányi János Egyetemnek, hiszen legutóbb, 2019-ben – tavaly a koronavírus-járvány miatt elmaradt az egyetemi bajnokság – a férfiaknál a szegedi, a nőknél a fehérvári pingpongosok vitték a prímet.

Idén is összesen három versenyszámban, csapatban, párosban, illetve egyéniben küzdhetnek meg a résztvevők az érmekért, az amatőröknek pedig egyéni összevont versenyt rendeznek.

Az eseményre november 5-ig (péntek) nevezhetünk a Magyar Asztalitenisz Szövetség címén vagy a moatsz@moatsz.hu e-mail címen, az amatőr versenyzők pedig a gabor.orosz84@gmail.com e-mail címre küldjék meg jelentkezési szándékukat.

További részletekért – program, versenyzési feltételek, járványügyi előírások – kattints erre a linkre.

Asztalitenisz MEFOB kisokos:

• Időpont: 2021. november 9., kedd, 9.00
  • Helyszín: PTE MIK Tornacsarnok (7624 Pécs, Boszorkány u. 2.)
  • Regisztrációs díj: 500 forint

Kép: mefs.hu