Változás a strandkézilabda MEFOB-döntő programjában

A Pannon Egyetem visszalépése miatt – a nőkhöz hasonlóan – a férfiaknál is öt egyetem diákjai küzdenek meg a MEFOB-címért a jövő hét elején.

Mint megírtuk, június 19-én és 20-án a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem velencei Vízisport és Rekreációs Központja lesz a helyszíne az idei strandkézilabda MEFOB-döntőnek.

Az eredeti terv szerint a férfiaknál két háromfős csoportban folytak volna a küzdelmek, majd a körmérkőzések után helyosztót vívtak volna egymással a csapatok. A Pannon Egyetem visszalépése miatt azonban egyetlen, méghozzá ötfős csoportban, körmérkőzéses rendszerben vívnak meg a felek a bajnoki címért.

A hölgyeknél az ELTE korábbi visszalépése miatt ugyanebben a rendszerben játszanak a csapatok az elsőségért.

A nőknél ismét harcba száll a tavalyi kiírás első három helyezettje, a KRE, a BME és a TF, míg a férfiaknál ott lesz a tornán a tavalyi arany- és ezüstérmes BME és TF.

A csoportbeosztás:

Nők

TF, BGE, BME, KRE, PTE

Férfiak

BGE, OE, TF, Corvinus, BME

A verseny rendezője Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség, az MKSZ Strandkézilabda Bizottsága, valamint a TFSE.

Az esemény részletes leírását itt találjátok.

A tavalyi strandkézilabda MEFOB dobogósai:

Nők

1.KRE