Vasárnap rendezik a sakk és a birkózó MEFOB-ot

Két sportágban, sakkban és birkózásban is megküzdenek egymással a hallgatók május 15-én, vasárnap az egyetemi bajnokság (MEFOB) keretein belül.

Sakk MEFOB

Május 15-én, vasárnap az ELTE Lágymányosi Campusa ad otthont a sakk egyetemi-főiskolai országos bajnokságnak, amelyet a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség és az ELTE BEAC sakkszakosztálya közösen rendez meg. A torna a 2016-ban elhunyt dr. Hetényi Gézának állít emléket, aki 1972-ben megnyerte a magyar főiskolás bajnokságot.

Ha valaki azt hinné, nincs tétje a szellemi küzdelemnek, téved. A bajnokság győztesei ugyanis meghívást kapnak a magyar főiskolai válogatott nemzetközi mérkőzéseire.

A vasárnapi eseményen négy kategóriában – abszolút, női, amatőr és oktató-dolgozó – küzdhetnek meg egymással az ellenfelek. A bajnokság védnöke dr. Hamar Imre, a BEAC elnöke, valamint Szabó László, a Magyar Sakkszövetség elnöke.

A nemzetközi szövetség (FIDE) rapidsakk szabályai szerint svájci rendszerben bonyolítják le a versenyt. A játékidő partinként 10 perc, valamint lépésenként plusz 5 másodperc bónuszidő.

Vasárnap rendezik a sakk és a birkózó MEFOB-otA tavalyi sakk MEFOB csapatversenyét – amelynek a kispesti Bujdosó Székely Étterem Tündérkertje adott otthont – a Budapesti Corvinus Egyetem (Balog Imre, Kántor Gergely, Urhegyi Márton) nyerte az ELTE és a BME előtt.

Birkózó MEFOB

A PTE-PEAC Birkózó Szakosztálya, a PTE Sportiroda és a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség és a Magyar Birkózók Szövetsége közösen rendezi meg május 15-én a nagy hagyományra visszatekintő birkózó MEFOB-ot a PTE Természettudományi Karának sportcsarnokában.

A hivatásosoknál a férfiak szabad- és kötöttfogásban lépnek szőnyegre, de lesz külön megméretés a hölgyek és az amatőrök számára is.

Vasárnap rendezik a sakk és a birkózó MEFOB-ot

A tavaly decemberi birkózó MEFOB összesített csapatversenyét – nagy fölénnyel – a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem nyerte a Pécsi Tudományegyetem és a Semmelweis Egyetem előtt az egri Eszterházy Sportcsarnokban.

Forrás: mefs.hu
Fotó: MEFS, Szepesi Áron