Világbajnoki arannyal és bronzzal tért haza Lucz Anna a kajak-kenu vb-ről

Világbajnoki arannyal és bronzzal tért haza Lucz Anna a kajak-kenu vb-ről

A Budapesti Gazdasági Egyetem hallgatója két érmet is szerzett az augusztus 3. és 7. között a kanadai Halifaxban rendezett gyorsasági világbajnokságon, és már javában készül az Európa-bajnokságra, ahonnan szintén érmekkel szeretne hazatérni.

Olvasási idő: 1 perc

Lucz Anna, a Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) világbajnok kajakosa, a tavalyi év egyetemi sportolója remekül szerepelt az augusztus 7-én zárult kajak-kenu világbajnokságon. Kiss Blankával az oldalán aranyérmet szerzett a K2-esek 200 méteres versenyszámában, valamint harmadik helyen ért célba K–1 200 méteren, a sprinttávon.

Jóllehet tavaly egy aranyéremmel és két ezüstéremmel fejezte be a koppenhágai világbajnokságot – a háromszoros olimpiai bajnok Csipes Tamara mellett ő lett a magyar válogatott legeredményesebb versenyzője –, teljesítménye így is megsüvegelendő.

Különösen a K2 200 méter döntője alakult izgalmasan, hiszen a magyar duó mindössze két tizedmásodperccel előbb csapott célba a spanyol páros, Sara Ouzande és Teresa Portela előtt. Másnap Anna egyéni számában, K–1 200 méteren állt rajthoz, és végül bronzérmet szerzett.

A K2 200 méteres finálét ide kattintva nézhetitek vissza.

Az UTE versenyzője most az augusztus 18. és 21. között Münchenben sorra kerülő Európa-bajnokságra készül, majd a hónap végi, szegedi ifjúsági és U23-as világbajnokságon igyekszik helytállni.