Visszaült a trónra a TF az ultimate frizbi MEFOB-on

Rekordszámú résztvevővel (10 csapat) zajlott az ultimate frizbi MEFOB a debreceni MEFOB Fesztiválon. A győzelmet a tavalyi ezüstérmes TF szerezte meg, a címvédő BCE ötödikként zárt.

Egy évvel ezelőtt azt írtuk, hogy a frizbizés egyre népszerűbb, amit mi sem bizonyít jobban, hogy most már el kellett indítani a másodosztályú bajnokságot is, akkora az érdeklődés. De egyetemeinken is mind többen választják ezt a sportot, az idei MEFOB Fesztiválon már tíz csapat küzdött az érmekért, ráadásul két napon keresztül nézhettük az igen látványos mérkőzéseket.

Két csoportba osztották a tíz résztvevőt: az A csoportot magabiztos játékkal és meggyőző fölénnyel nyerte a TF elsőszámú csapata, még a másodikként záró Széchenyi István Egyetemet is 8-2-re győzték le. A B csoportban az NB I-es DEAC-ra építő Debreceni Egyetem első csapata nagy küzdelemben szerezte meg az elsőséget, miután csoportdöntőnek beillő mérkőzésen 8-7-re verte az ELTE együttesét. A második helyért nagyon küzdött a címvédő Corvinus, ám az ELTE elleni 6-4-es vereség azt eredményezte, hogy csak az ötödik helyért szállhattak harcba.

Az első elődöntőben a Debreceni Egyetem játszott a Széchenyi István Egyetemmel, és kiélezett találkozón a hazai pályán játszó debreceniek 8-6-ra győztek. Hasonlóan izgalmasan alakult a TF és az ELTE mérkőzése, amelyet végül a TF 13-11-re nyert meg.

Így a két legerősebb csapat jutott a döntőbe, amelyen azonban a TF-esek nem sok esélyt adtak a hazai csapatnak, és végül 13-9-re legyőzték a DE-t. Ezzel a tavalyi ezüst után idén sikerült megszerezniük a MEFOB-győztesnek járó trófeát. A bronzmérkőzésen az ELTE hasonló arányban (13-8) kerekedett felül az SZE-n.

Az ultimate frizbi MEFOB teljes eredménysorát itt találjátok, a fotók pedig a MEFS Facebook-ján.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: MEFS