Fitnesz-világbajnoki címet nyert a METU hallgatója, Balogh Eszter

Egy arany-és egy ezüstérmet szerzett a dél-koreai Csedzsuban megrendezett fitnesz-világbajnokságon Balogh Eszter, a Metropolitan Egyetem hallgatója, míg a Shane Tusup edzette Nagy Viktória Zoé (TF) 5. lett élete első amatőr világbajnokságán.

Október 18. és 23. között a dél-koreai Csedzsu volt a házigazdája az amatőr fitneszversenyzők világbajnokságának, amelyen két magyar egyetemi hallgató is részt vett. A METU-s Balogh Eszter és a TF-es Nagy Viktória Zoé is az acrobatic fitness kategóriában állt színpadra. Mint korábban megírtuk, utóbbi versenyző felkészülését az amerikai sztáredző, Shane Tusup is segítette.

Balogh Eszter éremesélyesként utazott a világeseményre, hiszen október elején triplázott a felnőtt, junior és egyetemi testépítő és fitnesz országos bajnokságon, szeptemberben pedig profi vb-címet nyert az Arnold Classicon.

Nos, Eszter nem cáfolt rá a derűlátó várakozásokra, sőt! Először a juniorok versenyében bizonyította, hogy remek formában van, hiszen toronymagasan verte a mezőnyt az acrobatic fitness kategóriában, majd a felnőttek között úgy szerzett ezüstérmet, hogy mindössze egyetlen ponttal maradt le a dobogó legfelső fokáról.

A TF-es Nagy Viktória Zoé – akit többek között az amerikai sztáredző, Shane Tusup készített fel az eseményre – sérüléssel bajlódott, ezért nem tudta hozni valós formáját, ám így is az 5. helyen végzett.

Huber István, a Magyar Testépítő- és Fitneszszövetség elnöke így értékelte az eseményt.

„Csodás eredményeket értünk el. A juniorok küzdelmében két vb-címet szereztünk, a felnőttek között pedig két második és egy ötödik hellyel gazdagodtunk. Az ötödik helyezést elérő Nagy Viktória sajnos sérüléssel bajlódott, ezért nem tudta hozni a valós formáját, ám így is rendkívül örülünk, hogy bejutott a döntőbe. Fantasztikus érzés volt úgy részt venni a világbajnokságon, hogy lányaink nemcsak remekül felkészültek, hanem eredményesen is szerepeltek” – írta a csupasport.hu

Forrás: csupasport.hu
Fotó:
Nemzetközi Testépítő- és Fitneszszövetség (IFFB)