Jászapáti Petra lett az ELTE sportarca

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem honlapja tudatta, hogy az olimpiai bronzérmes rövid pályás gyorskorcsolyázót, Jászapáti Petrát választották az intézmény sportarcának. A megtisztelő kinevezést Borhy László rektor és Scheuer Gyula kancellár adta át a sportolónak az Állam- és Jogtudományi Kar tanácstermében.

Mint arról mi is beszámoltunk, Jászapáti Petra, az ELTE BTK germanisztika szakos hallgatója a vegyes váltó tagjaként olimpiai bronzérmet szerzett a pekingi téli olimpián. Ezen kívül az előkelő 7. helyet szerezte meg 500 méteren, míg az 1500 méteren a 8. helyen végzett, ráadásul egyéni és országos csúcsot futott.

Sport- és tanulmányi eredményei elismeréseként az Eötvös Loránd Tudományegyetem vezetősége Petrát választotta az egyetem sportarcának. Borhy László rektor köszöntőjében elmondta, hogy az intézmény sportarcai példaképül szolgálnak társaik számára, és hasonló teljesítményre ösztönzik őket.

„Nagy megtiszteltetés számomra, hogy az egyetem sportarca lehetek. Érzem, hogy megbecsülnek, és szeretnék megfelelni ennek az elismerésnek” – nyilatkozta Jászapáti Petra az elte.hu-nak. Hozzátette, hogy végzős hallgatóként már a jövőjére is kell gondolnia, Tervei szerint a fordítás vagy a kommunikáció területén szeretné hasznosítani német és angol nyelvtudását.

Csak emlékeztetőül: az ELTE is részt vett a nyáron Lódzban megrendezett Európai Egyetemi Játékokon, amelyen a 17 hazai egyetem közül a második legjobb eredményt érte el két arany-, két ezüst- két bronzéremmel, míg az összesített éremtáblázaton a 19. helyen zárt.

Az intézmény 2016 óta tünteti ki az ELTE sportarca címmel azokat a hallgatókat, akik egyetemi tanulmányaik vagy munkájuk mellett a sportban is remekül helytállnak.

Az ELTE eddigi sportarcai:

2016: Kapás Boglárka úszó (Pedagógiai és Pszichológiai Kar)
2018: Burján Csaba rövid pályás gyorskorcsolyázó (Természettudományi Kar)
2020: Siklósi Gergely párbajtőröző (Pedagógiai és Pszichológiai Kar)
2021: Leimeter Dóra vízilabdázó (Pedagógiai és Pszichológai Kar)
2022: Jászapáti Petra rövid pályás gyorskorcsolyázó (ELTE Bölcsészettudományi Kar)

Forrás: elte.hu
Fotó: Az ELTE honlapja