Ők lesznek a MEFOB Feszt nagykövetei

Battai Sugár Katinka vívó, Kozák Luca és Szilágyi Réka atléta, Senánszky Petra uszonyos úszó és Baráth Péter labdarúgó lesz az év legnagyobb hazai egyetemi sportrendezvénye, a MEFOB Feszt arca. Közös bennük, hogy mindannyian debreceni kötődésűek, és bármit megtennének a városért.

Mint azt korábban megírtuk, április 28. és május 1. között újra összegyűlnek a hazai egyetemek legkiválóbb sportolói a tavaly útjára indított MEFOB Feszten, amely a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség (MEFS), a Debreceni Egyetem, Debrecen városa és a DEAC közös rendezvénye.

A szervezők – akik nyolc sportágban, kosárlabdában, futsalban, vízilabdában, atlétikában, ultimate frizbiben, sakkban, teniszben és cheerleadingben rendeznek döntőket – pénteken nyilvánosságra hozták, kik lesznek az esemény nagykövetei.

E megtisztelő feladatot kapta a Debreceni Egyetem rekreáció és életmód szakán elsőéves hallgató, a DEAC felnőttvilágbajnok kardvívója, Battai Sugár Katinka, aki mindamellett, hogy imádja szülővárosát, Debrecent, nemcsak a páston, hanem azon kívül is sokat tesz érte. Ezúttal a MEFOB Feszt nagyköveteként bizonyíthatja, hogy sportdiplomatának sem utolsó.

Kozák Luca olimpikont sem kell bemutatnunk az olvasóknak és a sportkedvelőknek. A Debreceni Egyetemen végzett vegyészdiplomás gátfutó 2022-ben ezüstérmet szerzett 100 méter gátfutásban a müncheni multisport Európa-bajnokságon, amivel kiérdemelte a 2022-es Év női sportolója címet. Luca tavaly 60 és 100 méter gáton is országos csúcsot ért el.

Sokaknak szintén ismerősen cseng Szilágyi Réka neve. Gerelyhajítónk – aki a Debreceni Egyetemen egyéni tanrend szerint tanul – a tavalyi müncheni multisport Európa-bajnokságon kiváló versenyzéssel negyedik lett úgy, hogy csak az utolsó sorozatban csúszott le a dobogóról.

Senánszky Petra, Debreceni Búvárklub sokszoros világbajnok uszonyos úszója, a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának sportmenedzser szakos hallgatója is újra bizonyíthat, ezúttal azonban nem a medencében, hanem a szárazföldön.

Végül ne feledkezzünk meg az egyszeres válogatott labdarúgó Baráth Péterről sem. aki szintén új szerepben mutatkozhat meg. A labdarúgó NB I-ben szereplő DVSC kötelékébe tartozó középpályás jelenleg kölcsönben az Európa-liga nyolcaddöntős Ferencváros csapatát erősíti.

A MEFOB-okra a MEFS honlapján jelentkezhetsz, ez pedig itt a MEFS Facebook-, illetve Instagram-oldala.

A MEFOB Fesztről itt, illetve itt olvashattok többet, önkéntesnek pedig itt jelentkezhettek.

Kövessétek az unisport.hu-t, ahol a következő hetekben izgalmas cikkekkel és podcastokkal népszerűsítjük az eseményt, valamint cikksorozatban mutatjuk be az esemény nagyköveteit.

Fotó:
Nemzeti Sport